Chcesz zainwestować w kopalnie walut? Zastanów się zanim to zrobisz

Data: 2018-01-17

Wirtualne pieniądze to waluta, która zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników. Technika ich pozyskiwania nazywa się popularnie kopaniem. O tym czym jest mining, oraz do czego służą wirtualne pieniądze traktować będzie poniższy artykuł.

Na czym polega mining?

Wydobywanie wirtualnej waluty polega na rozwiązywaniu szeregu skomplikowanych działań matematycznych. Do tego celu wykorzystywane są specjalne urządzenia, posiadające odpowiednią moc obliczeniową. Na początku ery bitcoinów, do ich wydobywania wystarczył zwyczajny komputery stacjonarny. Obecnie sprawa jest znacznie bardziej złożona. Efektywne wykopywanie bitcoinów wymaga sprzętu o niezwykle wielkiej sile obliczeniowej. Ich produkcją oraz dystrybucją zajmują się wyspecjalizowane do tego firmy. Wydobywanie kryptowaluty w domowym zaciszu stało się obecnie niemożliwe. Osoby chcące zarobić na tym biznesie, zrzeszają się w większe grupy, dzieląc się pracą, wykonywaną zazwyczaj nieprzerwanie w ciągu dnia i nocy. Proces wydobywania wirtualnych pieniędzy uzależniony jest od mocy obliczeniowej serwera. Co związane jest z częstymi przeciążeniami sieci. Specjalistyczne koparki, czyli sprzęt używany do wydobywania wirtualnych pieniędzy, wykonują pewną ilość prób, mających na celu rozwiązania konkretnego problemu. Od efektywności tych prób uzależnione jest, ile bitcoinów uda się pozyskać. Z wydobywaniem bitcoinów związane jest także z ogromne zużycie energii elektrycznej. W konsekwencji jest to dosyć drogi i problematyczny sposób na zarabianie.


Mining, czy to się opłaca


Obecnie wydobywanie bitcoinów jest trudne i wymagające, ponieważ można kopać jedynie na specjalistycznych maszynach. Inne waluty nadal można kopać za pomocą standardowych kart graficznych. Rezygnując z tego zajęcia z łatwością można sprzedać karty kolejnym użytkownikom. Biznes kopania kryptowalut jest bardzo opłacalny dla sklepów ze sprzętem komputerowym. Dzięki zainteresowaniu użytkowników, sprzedaż kart graficznych odbywa się w błyskawicznym tempie. Zanim zajmiemy się kopaniem bitcoinów, czy innej kryptowaluty, warto odczekać jakiś czas i sprawdzić opłacalność inwestycji. Dzięki istnieniu specjalnych kalkulatorów z łatwością można sprawdzić, ile należy wykopać danej waluty, by przedsięwzięcie było opłacalne. Wiele początkujących osób popełnia błąd, nie wliczając w cały proces czasu, jaki musi poświęcić kopaniu. Pozyskiwanie kryptowalut nie ogranicza się jedynie do, zainstalowania koparki, w trakcie procesu mogą zdarzyć się problemy z którymi trzeba sobie poradzić samodzielnie. Ponadto należy pamiętać o tym, że jeżeli chcemy by koparki działały w sposób regularny, trzeba zarejestrować działalność gospodarczą. Zabawa w pozyskiwanie wirtualnych pieniędzy obecnie jest traktowana jako sposób ciągłego zarobku. Koszty prowadzenia działalności gospodarczej mogą być niewspółmierne do efektów, jakie można uzyskać, zajmując się mainingiem. Ponadto trzeba także pamiętać o potrzebie konserwowania koparek oraz dbania o oprogramowanie. Osoby nie potrafiące tego robić samodzielnie, są narażone na znaczne koszty dodatkowe przedsięwzięcia.

Czym jest NCD

W prosty i bezpłatny sposób wpisując wymagane dane jesteś w stanie zweryfikować czy Twoje zadłużenie widnieje w rejestrze NCD. Jeżeli Twój dług jest wystawiony na sprzedaż, możesz odpłatnie wycofać ofertę z rejestru NCD.

Dodatkowo możesz przeczytać publikacje, z których dowiesz się więcej jak krok po kroku radzić sobie w procesie wychodzenia z długów.

Na blogu o zadłużeniu i finansach

Sprawdź bezpłatnie czy Twój dług jest w rejestrze NCD

OSOBA PRYWATNA

Sprawdź bezpłatnie zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej

FIRMA

Sprawdź bezpłatnie zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej