Chcesz zostać bogatym Polakiem? Koniecznie to przeczytaj

Każdy z nas marzy o bogactwie. Posiadanie dużej ilości funduszy pozwala na spełnienie swoich pragnień, a także wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Osiągnięcie bogactwa w Polsce także jest możliwe.

W roku 2017 opublikowana została lista 100 najbogatszych Polaków według magazynu Forbes. Wśród nich znalazło się wielu miliarderów, a także osób znanych z życia publicznego.

Najbogatsi Polacy
Majątek najbogatszych Polaków szacuje się na 134 miliardów złotych. Nazwiska najbogatszych Polaków nie zmieniają się w rankingu od lat. W roku 2017 na pierwszym miejscu znalazł się Michał Sokołowski. Jest on największym świętokrzyskim przedsiębiorcą pochodzącym z Kielc. Swój majątek zawdzięcza inwestowaniu w giełdę papierów wartościowych firmy Synthos. Dzięki podejmowaniu przemyślanych decyzji na giełdzie, z roku na rok coraz bardziej powiększa swoje bogactwo. Zaraz za Sokołowskim wymieniany jest Zygmunt Solorz-Żak. Jest on znanym polskim przedsiębiorcą, właścicielem wielu firm działających na rynku mediów, telekomunikacji oraz finansów. Jest znany przede wszystkim jako założyciel telewizji Polsat. Zaraz za nim ogromnym majątkiem może poszczycić się rodzeństwo Dominika i Sebastian Kulczyk. Do najmłodszych przedsiębiorców zalicza się Roberta Gryna założyciela firmy Codewise.

Najbardziej opłacalne branże w Polsce
By posiadać majątek choć w niewielkim stopniu przypominający ten należący do najbogatszych Polaków, trzeba zacząć inwestować w najbardziej opłacalnych branżach.

W Polsce jedną z branż, która cieszy się największym powodzeniem, są produkty pochodzenia ekologicznego. Jest to jeden z najlepszych trendów biznesowych. Związany jest wzrostem świadomości odnośnie zagrożeń, jakie wpływają na środowisko, a także z oddziaływaniem środków chemicznych. Konsumenci coraz częściej poszukują produktów pochodzących z ekologicznych źródeł. Klienci najczęściej poszukują na półkach oznaczenia Eko oraz BIO.

Inwestując w ekologiczne produkty można wybrać spośród wielu obszarów. Najpopularniejsza jest ekologiczna żywność. By spełnić się w tym obszarze, nie trzeba od razu zostawać rolnikiem. Z powodzeniem można zająć się dystrybucją ekologicznych produktów skupując produkty od lokalnych producentów. Ogromną popularnością cieszy się także transport ekologiczny. Zainwestować można w rowery, a także skutery elektryczne. Można zająć się produkcją ekologicznych pojazdów czy ich serwisowaniem. Wśród biznesów związanych z ekologią dużą popularnością cieszy się także produkcja ekologicznych zabawek. Zabawki wykonane z produktów, które mogą ulec recyklingowi obecnie sprzedawane są w bardzo wysokich cenach. Kolejną ważną branżą, która nadal nie traci na popularności, jest sprzedaż komórek oraz gadżetów elektronicznych. W tym obszarze można zainteresować się sprzedażą nowych i używanych smartfonów, a także akcesoriów oraz dedykowanych dodatków. Bardzo popularnym obszarem jest tworzenie gier oraz aplikacji na smartfony. Tworząc aplikacje na smartfony, trzeba zająć się rozwiązaniem konkretnego problemu. By był to opłacalny biznes trzeba poznać potrzeby konsumentów oraz ofertę konkurencji.
Data: 2018-02-01

Czym jest NCD

W prosty i bezpłatny sposób wpisując wymagane dane jesteś w stanie zweryfikować czy Twoje zadłużenie widnieje w rejestrze NCD. Jeżeli Twój dług jest wystawiony na sprzedaż, możesz odpłatnie wycofać ofertę z rejestru NCD.

Dodatkowo możesz przeczytać publikacje, z których dowiesz się więcej jak krok po kroku radzić sobie w procesie wychodzenia z długów.

Na blogu o zadłużeniu i finansach

Sprawdź za darmo czy Twój dług jest w rejestrze NCD

OSOBA PRYWATNA
Sprawdź zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej

FIRMA
Sprawdź zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej