Jak mądrze korzystać z promocji i oszczędzać jeszcze więcej?

Data: 2018-05-25

Chyba nie ma osoby, która nie lubi korzystać z promocji. Dzięki nim nie tylko możemy zaoszczędzić swoje pieniądze, ale również czujemy się lepiej, ponieważ udało nam się upolować coś w wyjątkowo dobrej cenie.

Promocjami kuszą nas dzisiaj praktycznie wszystkie sklepy – od tych spożywczych, poprzez markety z elektroniką, a skończywszy na sklepach odzieżowych, a nawet aptekach. Czy jednak zawsze warto korzystać z tych wszystkich okazji? Podpowiadamy, w jaki sposób mądrze poszukiwać promocji i oszczędzać jak najwięcej.

jak mądrze korzystać z promocji

Kupuj to, co potrzebujesz

Głównym zagrożeniem związanym z kupowaniem w promocjach jest zbyt duża zachłanność. Gdy widzimy, że coś jest w cenie niższej niż zwykle, w takim przypadku najczęściej mamy tendencje do podejmowania bardziej impulsywnych decyzji, nawet jeśli konkretny przedmiot nie jest nam tak bardzo potrzebny.

Zatem jeśli zamierzamy wybrać się na zakupy, na przykład chcemy kupić odzież w okresie wyprzedaży, pamiętajmy o tym, aby wcześniej przygotować dla siebie listę z rzeczami, które chcemy mieć. Dzięki temu uda nam się kontrolować swoje decyzje zakupowe i nabyć to, co naprawdę jest nam potrzebne.

Podobnie możemy postępować w trakcie zwykłych zakupów spożywczych. Zaplanowanie z wyprzedzeniem domowego menu i przygotowanie listy produktów na kilka dni do przodu zmniejszy ryzyko zakupu tego, czego nie wykorzystamy i będziemy musieli wyrzucić, a tym samym stracimy na tym pieniądze.

Przemyśl swoją decyzję

Gdy bardzo chcemy zakupić coś w ofercie promocyjnej, powinniśmy wcześniej dobrze przemyśleć decyzję – dotyczy to zarówno zakupów na wyższe kwoty, jak i na niższe.

Jeśli chodzi o zakupy odzieżowe czy obuwie, warto zastanowić się, czy nowa rzecz rzeczywiście będzie pasowała do obecnej garderoby. Gdy chcemy kupić elektronikę, pomyślmy o tym, czy obecna nie będzie mogła nam wystarczyć jeszcze na jakiś czas.

Możemy odłożyć wtedy decyzję o parę godzin czy nawet o jeden dzień – często perspektywa czasowa zmienia nasze myślenie i okazuje się, że początkowy zapał do zakupu jakiegoś przedmiotu w promocji mija.

Zapamiętaj aktualne ceny często kupowanych produktów

Ta porada dotyczy przede wszystkim artykułów spożywczych czy też chemicznych, które często kupujemy do swojego domu. Każdy z nas ma stały zestaw produktów, które nabywa regularnie, na przykład może być to ulubiona kawa czy herbata, płatki owsiane, mleko czy masło.

Najlepiej zapamiętać albo zapisać ceny najczęściej kupowanych produktów – dzięki temu będziemy wiedzieli, kiedy dokładnie są w promocji i kiedy warto zdecydować się na ich zakupienie. Możemy wtedy również łatwiej porównywać ceny w różnych sklepach, aby dowiedzieć się, w którym z nich ceny są najbardziej atrakcyjne. Różnice w standardowej cenie niektórych produktów, czyli poza promocją, mogą wynosić nawet więcej niż połowę!

Rób zapasy tylko tych trwałych produktów

Cena produktów w promocji zachęca nas również do robienia większych zapasów. To dobry pomysł, ale tylko wtedy, gdy mówimy o produktach trwałych, niepsujących się albo o tych z długim terminem przydatności.

Makarony, ryże, produkty w puszkach, cukier, soki w kartonach, artykuły do mrożenia, ale również chemia domowa, papier toaletowy czy ręczniki kuchenne – te produkty, jeśli mają długą datę przydatności, można kupować na zapas. Oczywiście, ich ilość powinniśmy dopasować do przestrzeni, którą dysponujemy nie okazało si, że w domu zabraknie nam miejsca do przechowywania.

Korzystaj z rabatów

Gdy planujemy kupować w internecie, warto także poszukiwać różnych kodów i kuponów rabatowych – dzięki nim można zaoszczędzić jeszcze więcej!

Możemy oszczędzać również dzięki dołączeniu do różnych programów lojalnościowych – zbieranie punktów czy dodatkowe rabaty za uczestnictwo to kolejne złotówki zostające w portfelu.

Bądź na bieżąco z promocjami

Aby wiedzieć, gdzie ceny obecnie są najniższe, warto śledzić ulubione sklepy – teraz można robić to również w internecie, na smartfonie albo można korzystać z gazetek promocyjnych bezpośrednio w sklepach. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jakie produkty są obecnie w promocji i zaplanować swoje zakupy.

Dużo pomocnych informacji o najnowszych promocjach można znaleźć także w mediach społecznościowych i na różnych forach internetowych.

Zainstaluj aplikację do śledzenia promocji

Nie trzeba jedna przeglądać wszystkich stron i aplikacji sklepów po kolei – do wyboru mamy również aplikacje pozwalające na szybkie i łatwe przeglądnie aktualnych gazetek z różnych sklepów jednocześnie. Jedną z nich jest aplikacja „Promocje”, która obejmuje 80 różnych sklepów z kategorii takich jak:

  • minimarkety i supermarkety
  • hipermarkety
  • elektromarkety
  • drogerie i apteki
  • dom i ogród
  • i inne

Aplikacja pozwala również na dodawanie sklepów do ulubionych i ukrywanie tych, z których nie korzystamy. Pozwala też na skanowanie kart lojalnościowych, a wkrótce również na skanowanie paragonów oraz na tworzenie wygodnych list zakupowych. Dzięki aplikacji „Promocje” wyszukiwanie najlepszych okazji i oszczędzanie pieniędzy jest jeszcze prostsze!

Aplikacja Mobilna Promocje

Więcej informacji na temat aplikacji można uzyskać pod adresem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.com.marketinghub.promocje

Czym jest NCD

W prosty i bezpłatny sposób wpisując wymagane dane jesteś w stanie zweryfikować czy Twoje zadłużenie widnieje w rejestrze NCD. Jeżeli Twój dług jest wystawiony na sprzedaż, możesz odpłatnie wycofać ofertę z rejestru NCD.

Dodatkowo możesz przeczytać publikacje, z których dowiesz się więcej jak krok po kroku radzić sobie w procesie wychodzenia z długów.

Na blogu o zadłużeniu i finansach

Sprawdź bezpłatnie czy Twój dług jest w rejestrze NCD

OSOBA PRYWATNA

Sprawdź bezpłatnie zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej

FIRMA

Sprawdź bezpłatnie zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej