Młodzi Polacy mają problemy ze spłatą kredytów i pożyczek

Data: 2017-08-03

Młodzi mieszkańcy naszego kraju nie przykładają większej miary do dyscypliny finansowej i zadłużają się ponad swoje możliwości finansowe, co przekłada się na problemy ze spłatą zaciągniętych długów. Wielkość zadłużenia wyraźnie rośnie w konkretnych przedziałach wiekowych, więc trend jest niepokojący, ponieważ w miarę upływu czasu, takie osoby nie poprawiają zdolności do obsługi pożyczek, kredytów, czynszu, płatności za rachunki, alimentów czy biletów.

Beztroskie zarządzanie gotówką

Według statystyk co ósmy Polak w wieku 18-24 ma problemy ze spłatą należności. Większość jest mimo wszystko bardzo pozytywnie nastawiona na przyszłość i próbuje łatać domowy budżet za pomocą kolejnych pożyczek. Taki scenariusz bardzo szybko prowadzi to zwiększenia wielkości zadłużenia, powodując że statystyczny dłużnik w wieku 24-35 lat, zalega na kwotę 9,5 tys. złotych. Ciągłe odkładnie regulowania zobowiązań, może doprowadzić do powstania spirali zadłużenia. Skłonność do ryzyka finansowego, panująca wśród osób młodych, dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo niewypłacalności i utraty majątku.

Luksus na wyciągnięcie ręki

Życie chwilą charakteryzuje statystycznych dłużników, którzy nie ukończyli jeszcze 35 roku życia. Kłopoty finansowe bardzo często są spowodowane nadmiernym wydawaniem gotówki na rozrywki, przyjemności i rozmaite dobra, które pozornie podnoszą status społeczny pożyczającego. Przekonania o tym, że środki na spłatę kredytów, uda się pozyskać w przyszłości, może okazać się mylne i doprowadzić do życiowych tragedii. Nierzadkie są przypadki, gdy osoba bliska ukrywa zadłużenie i prawda wychodzi na jaw za późno, aby naprawić sytuację. Trendy może zmienić lepsza edukacja młodych ludzi w zakresie wiedzy finansowej i kosztów zaciągania zobowiązań.

Czym jest NCD

W prosty i bezpłatny sposób wpisując wymagane dane jesteś w stanie zweryfikować czy Twoje zadłużenie widnieje w rejestrze NCD. Jeżeli Twój dług jest wystawiony na sprzedaż, możesz odpłatnie wycofać ofertę z rejestru NCD.

Dodatkowo możesz przeczytać publikacje, z których dowiesz się więcej jak krok po kroku radzić sobie w procesie wychodzenia z długów.

Na blogu o zadłużeniu i finansach

Sprawdź bezpłatnie czy Twój dług jest w rejestrze NCD

OSOBA PRYWATNA

Sprawdź bezpłatnie zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej

FIRMA

Sprawdź bezpłatnie zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej