Na czym polega pomoc doradcy kredytowego?

Data: 2018-07-16

Doradca kredytowy jest osobą, która może przydać się również dłużnikowi. Na czym polegają usługi doradztwa kredytowego? Kiedy warto z nich skorzystać? Jak znaleźć dobrego doradcę? Zapraszamy do sprawdzenia!

Znalezienie odpowiedniej pożyczki czy kredytu w obecnym gąszczu ofert może wydawać się bardzo skomplikowanym zadaniem. Rzeczywiście, banki, a także pozabankowe firmy pożyczkowe mają różne propozycje dla swoich klientów i zapoznanie się z wszystkimi z nich może zająć nam bardzo dużo czasu.

Jako odpowiedzialny klient banku czy pozabankowej firmy pożyczkowej powinniśmy zawsze zapoznać się z rożnymi ofertami i ich warunkami. Nie każdy z nas ma jednak na to wystarczającą ilość czasu. Ponadto pojawia się problem wszystkich zapisów w umowach, które także zajmują sporo miejsca i wymagają nawet ponad godziny, aby je przeczytać. W takiej sytuacji nie musimy jednak wcale zdawać się na swoje ślepy los – możemy skorzystać z usług doradcy kredytowego.

Na czym polega pomoc doradcy kredytowego?

Kim jest doradca kredytowy?

Doradcą kredytowym nazywa się specjalistę, który zajmuje się doradzaniem swoim klientom w doborze najlepszych produktów finansowych, w tym przypadku kredytów oraz pożyczek. Najczęściej są to produkty bankowe, ale niektórzy doradcy również oferują swoim klientom pozabankowe produkty pożyczkowe.

Dzięki temu, że doradcy współpracują z wieloma bankami, są w stanie przeanalizować dla klienta praktycznie wszystkie dostępne na rynku oferty pod kątem kosztów oraz warunków. Klient chcący zaciągnąć pożyczkę czy kredyt nie musi wtedy samodzielnie spędzać czasu na ich przeglądaniu, ponieważ we wszystkim może wyręczyć go doświadczony doradca.

Warto przy tym zaznaczyć, że pomoc doradcy kredytowego nie opiera się tylko i wyłącznie na analizie ofert – to także szereg dodatkowych usług, które pozwalają na wybranie najkorzystniejszej oferty.

Usługi doradztwa kredytowego obejmują:

  • analizę zdolności kredytowej klienta – dzięki niej może on dowiedzieć się, na jaki kredyt czy pożyczkę może liczyć ze swoimi zarobkami, doradca może także wskazać, jak klient może podwyższyć swoją zdolność kredytową
  • kontrolę bezpieczeństwa transakcji – w przypadku kredytów hipotecznych doradca może sprawdzić stan prawny nieruchomości, może również sprawdzić dewelopera
  • sporządzenie wniosków – wypisanie wniosków o kredyt czy pożyczkę leży wtedy w gestii doradcy kredytowego, który dzięki swojej wiedzy może uniknąć błędów często popełnianych przez klientów
  • przekazanie wniosków do banków – klient nie musi również samodzielnie dostarczać wniosków do banków, ponieważ zrobi to za niego doradca
  • negocjacje w imieniu klienta – dzięki nim klient doradcy kredytowego może liczyć na lepsze warunki
  • sprawdzenie aktualnych promocji – doradca ma stały dostęp do informacji o promocjach i bonusach oferowanych przez banki, dlatego może dobrać dla klienta atrakcyjną ofertę
  • pomoc dodatkowych ekspertów – doradcy kredytowi często współpracują z innymi ekspertami, między innymi z notariuszami oraz z rzeczoznawcami, dlatego mogą zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę

Jak widać, doradca kredytowy jest w stanie pomóc swojemu klientów od A do Z w doborze odpowiedniej oferty kredytowej czy pożyczkowej zgodnie z jego indywidualnymi oczekiwaniami. Klient może mieć wtedy pewność, że jego transakcja będzie udana – nad wszystkim czuwa wtedy ekspert. To oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy!

Doradca kredytowy – pomoże w uniknięciu długu

Warto również zaznaczyć, że doradca kredytowy może pomóc swojemu klientowi w uniknięciu długów, a także może pomóc w wyjściu z kłopotliwego zadłużenia.

Bardzo ważny jest dobór odpowiednich produktów pożyczkowych czy kredytowych. Doradca na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia na rynku może zaproponować klientowi najlepsze dla niego oferty – te najtańsze i najbezpieczniejsze, zatem pozwalające na unikniecie ryzyka związanego z powstaniem trudnego w spłacie długu.

Z pomocy doradcy kredytowego możemy skorzystać również wtedy, gdy chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny, czyli pozwalający na skonsolidowanie zadłużenia – wtedy zamiast wielu rat kredytów i pożyczek możemy płacić tylko jedno zobowiązanie. Co więcej, kredyt konsolidacyjny pozwalana zmniejszenie wysokości raty przez wydłużenie okresu spłaty. To również zmniejsza niebezpieczeństwo dla dłużnika.

Doradztwo kredytowe bez dodatkowych opłat!

Co ważne, usługi doradztwa kredytowego są najczęściej dostępne bez żadnych dodatkowych opłat. Nie oznacza to jednak, że doradcy pracują za darmo. Ich wynagrodzenia są opłacane przez banki, z którymi współpracują, a dokładnie przez te banki, które wybierane są przez klientów.

Wobec tego klient chcący wziąć pożyczkę albo kredyt w biurze doradcy kredytowego nie musi ponosić żadnych dodatkowych opłat. Nie oznacza to jednocześnie, że jego oferta będzie droższa niż wtedy, gdy udałby się bezpośrednio do banku – wprost przeciwnie, ponieważ często jest ona jeszcze tańsza ze względu na dogodne warunki wynegocjowane przez doradcę.

Zatem jeśli potrzebny jest kredyt albo pożyczka, warto rozważyć pomoc doradcy kredytowego – z nim wybranie najlepszej oferty jest jeszcze prostsze!

Czym jest NCD

W prosty i bezpłatny sposób wpisując wymagane dane jesteś w stanie zweryfikować czy Twoje zadłużenie widnieje w rejestrze NCD. Jeżeli Twój dług jest wystawiony na sprzedaż, możesz odpłatnie wycofać ofertę z rejestru NCD.

Dodatkowo możesz przeczytać publikacje, z których dowiesz się więcej jak krok po kroku radzić sobie w procesie wychodzenia z długów.

Na blogu o zadłużeniu i finansach

Sprawdź za darmo czy Twój dług jest w rejestrze NCD

OSOBA PRYWATNA
Sprawdź zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej

FIRMA
Sprawdź zadłużenie

Pokaż więcej
Pokaż więcej
Pokaż więcej