Data: 2018-09-24

Czy warto dogadać się z windykatorem?

Panuje przekonanie, że windykacja nie jest niczym dobrym i należy unikać windykatorów na wszelkie sposoby. W rzeczywistości jednak współpraca z firmą windykacyjną jest w stanie przynieść dłużnikowi szereg korzyści i pomóc w unormowaniu sytuacji finansowej.

Data: 2018-09-18

Jak wyjść z długów?

Długi mogą przydarzyć się każdemu z nas. Jeśli jesteśmy w stanie je uregulować, to dobra wiadomość. Sprawa komplikuje się wtedy, gdy nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy, aby je spłacić. Co można zrobić, aby w końcu wyjść z długów?

Data: 2018-09-04

Czym jest cesja wierzytelności?

Do cesji wierzytelności dochodzi wtedy, gdy wierzytelność, na przykład niespłacona pożyczka, zmienia wierzyciela. Na czym dokładnie polega cesja wierzytelności od strony wierzyciela i dłużnika?

Data: 2018-08-27

Jak dochodzi do powstania spirali zadłużenia?

Spirala zadłużenia to często pojawiający się termin w kontekście pożyczek oraz kredytów. Czym dokładnie jest spirala zadłużenia? W jaki sposób dochodzi do jej powstania? Jak możemy rozpoznać jej początki i się przed nią uchronić? Warto poznać nasze porady, ponieważ rosnące zadłużenie może dotknąć każdego z nas!

Data: 2018-08-23

Czym jest kradzież tożsamości i jakie może mieć konsekwencje?

O kradzieży tożsamości w XXI wieku słyszymy coraz częściej. Czym dokładnie jest kradzież tożsamości człowieka i jakie może powodować konsekwencje?

Data: 2018-08-08

Poręczyciel - jego prawa i obowiązki

Z terminem poręczenia bardzo często spotykamy się w kontekście pożyczek oraz kredytów. Poręczenia dokonuje poręczyciel, czyli żyrant – kim jednak dokładnie jest taka osoba i jakie ma prawa i obowiązki zgodnie z przepisami?

Data: 2018-08-01

Co może, a czego nie może windykator?

Windykacja nie kojarzy się najczęściej zbyt dobrze. Zwykle przywodzi na myśl naciski, nękanie czy arogancję. Jednak windykatorzy także są zobligowani do przestrzegania określonych przepisów prawa. Zatem, co może, a czego nie może robić windykator?

Data: 2018-07-16

Na czym polega pomoc doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy jest osobą, która może przydać się również dłużnikowi. Na czym polegają usługi doradztwa kredytowego? Kiedy warto z nich skorzystać? Jak znaleźć dobrego doradcę? Zapraszamy do sprawdzenia!

Data: 2018-07-11

Kredyt konsolidacyjny - dobry pomysł na długi?

Konsolidacja długu jest w stanie ułatwić spłatę zobowiązań, ale z drugiej strony nie zmniejsza ich wysokości. Czy warto zaciągać kredyty konsolidacyjne? Kto może otrzymać tego rodzaju kredyt? Gdzie można go dostać?

Data: 2018-06-21

Cesja wierzytelności - jak wygląda od strony wierzyciela i dłużnika?

Do cesji wierzytelności dochodzi wtedy, gdy przechodzi ona na inny podmiot. Ma wtedy miejsce tak zwany przelew. Czym dokładnie jest cesja wierzytelności i jak wygląda ona od strony wierzyciela, a jak dłużnika?